Kansainvälinen kilpailukalenteri 2022

Ratamelonta

20.-22.5.2022 Maailmancup 1, Racice

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset:

Miehet

Jeremy Hakala (K1 500m ja K2 500m)

Eetu Kolehmainen (K1 1000m ja K2 500m)

Naiset

Netta Malinen (K1 1000m ja K1 500m)

Sara Mihalik* (K1 1000m ja K1 500m)

Lisätietoja kilpailusta

26.-29.5.2022 Maailmancup 2, Poznan

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset:

Miehet

Jeremy Hakala (K1 1000m, K2 500m ja K1 5000m)

Eetu Kolehmainen  (K1 1000m, K2 500m ja K1 5000m)

Otto Sivula (K1 200m)

Joona Mäntynen (K1 200m)

Naiset

Netta Malinen (K1 500m ja K2 500m)

Sara Mihalik* (K1 500m, K2 500m ja K1 5000m)

Lisätietoja kilpailusta

23.-26.6. U18 ja U23 EM-kilpailut, Belgrad

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:

3.-7.8.2022 MM-kilpailut, Halifax

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:

17.-21.8.2022 EM-kilpailut, München

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:

1.-4.9.2022 U18 ja U23 MM-kilpailut, Szeged

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:

8.-11.9.2022 Olympic Hopes -kilpailut, Bratislava

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:


Olympiasoutu

21.-22.5.2022 U19 EM-kilpailut, Varese

Kilpailuun ei osallistu suomalaisia

27.-29.5.2022 Maailmancup 1, Belgrad

Kilpailuun ei osallistu suomalaisia.

Lisätietoja kilpailusta

17.-19.6.2022 Maailmancup 2, Poznan

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset:

  • M1x Olli-Pekka Karppinen
  • LW1x Aura Forsberg
  • LM1x Kasper Hirvilampi 

Lisätietoja kilpailusta

8.-10.7.2022 Maailmancup 3, Luzern

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset:

  • M1x Joel Naukkarinen 
  • M1x Olli-Pekka Karppinen
  • LW1x Aura Forsberg
  • LM1x Kasper Hirvilampi
  • M2x Juho-Pekka Petäjäniemi ja Jukka-Pekka Kauppi 

Lisätietoja kilpailusta

27.7.-31.7.2022 U19 ja U23 MM-kilpailut, Varese

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset:

BM1x Elias Haavisto
BLW1x Vilma Kangasmäki
Varaedustaja: BLW1x Stina Dewes

Lisätietoja kilpailusta:

U23

U19

11.-14.8.2022 EM-kilpailut, München

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:

3.-4.9.2022 U23 EM-kilpailut, Hazewinkel

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset:

BM1x Elias Haavisto
BW1x Maiju Kainlauri
BLW1x Vilma Kangasmäki
Varaedustaja: BLW1x Stina Dewes

Lisätietoja kilpailusta

18.-25.9.2022 MM-kilpailut, Racice

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta


Coastal-soutu

7.-10.10.2022 MM-kilpailut, Saundersfoot

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta


Freestylemelonta

27.6.-2.7.2022 MM-kilpailut, Nottingham

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään tähän myöhemmin.

Lisätietoja MM-kilpailuista

3.-5.10.2022 Maailmancup 1, Columbus

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään tähän myöhemmin.

Lisätietoja

7.-9.10.2022 Maailmancup 2, Columbus

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään tähän myöhemmin.

Lisätietoja


Kanoottipujottelu

5.-10.7.2022 U23 MM-kilpailut, Ivrea

Kilpailuihin osallistuu Iisa Mäenpää

Lisätietoja MM-kilpailuista

26.-31.7.2022 MM-kilpailut, Augsburg

Kilpailuihin osallistuu Iisa Mäenpää

Lisätietoja

11.-14.8.2022 U23 EM-kilpailut, Ceske Budejovice

Kilpailuihin osallistuu Iisa Mäenpää

Lisätietoja

10.-11.9.2022 Avoimet PM-kilpailut, Lissfors, Dala Floda, Ruotsi


Maratonmelonta

21.-24.7.2022 EM-kilpailut, Silkeborg

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:

29.9.-2.10.2022 MM-kilpailut, Portugali

Kilpailuun osallistuvat suomalaiset päivitetään myöhemmin tähän.

Lisätietoja kilpailusta:


Sisäsoutu

26.-27.2.2022 MM-kilpailut